Samsun TSO Meclis Üyeleri TOBB seminerinde

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ’NİN MECLİS ÜYELERİ İÇİN DÜZENLEDİĞİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE KATILAN SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI (TSO) MECLİS ÜYELERİ ÇEŞİTLİ KONULAR HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ. SAMSUN TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI VE TOBB BAŞKAN YARDIMCISI SALİH ZEKİ MURZİOĞLU İLE MECLİS BAŞKANI HALUK AKYÜZ’ÜN DE KATILDIĞI İKİ GÜNLÜK SEMİNERDE BAŞTA TOBB’UN KURUMSAL YAPISI VE İŞTİRAKLERİ OLMAK ÜZERE, ‘KARAR ALMA SÜREÇLERİNDE TOBB’UN ROLÜ”, “TÜRK DIŞ POLİTİKASININ BUGÜNÜ VE GELECEĞİ”, “TÜRKİYE VE DÜNYA EKONOMİSİNDEKİ DÖNÜŞÜM”, “PROTOKOL KURALLARI”, “E-İHRACAT”, “E-TİCARET” VE “İŞ HAYATINDA İLETİŞİM” GİBİ BİRÇOK BAŞLIK DA MECLİS ÜYELERİ UZMANLAR TARAFINDAN BİLGİLENDİRİLDİ.

29 Ocak 2024 Pazartesi 13:20
Samsun TSO Meclis Üyeleri TOBB seminerinde

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ev sahipliğinde Ankara’da düzenlenen ‘Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin meclis üyeleri için düzenlediği bilgilendirme seminerine katılan Samsun TSO Meclis Üyeleri çeşitli konular hakkında bilgilendirildi. Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu ile Meclis Başkanı Haluk Akyüz’ün de katıldığı iki günlük seminerde başta TOBB’un kurumsal yapısı ve iştirakleri olmak üzere, "Karar Alma Süreçlerinde TOBB’un Rolü”, “Türk Dış Politikasının Bugünü ve Geleceği”, “Türkiye ve Dünya Ekonomisindeki Dönüşüm”, “Protokol Kuralları”, “E-İhracat”, “E-Ticaret” ve “İş Hayatında İletişim” gibi birçok başlıkta meclis üyeleri uzmanlar tarafından bilgilendirildi.

Hisarcıklıoğlu: “insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır”

TOBB Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen seminerde meclis üyeleriyle buluşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yaptığı konuşmada bilgilendirme seminerlerinin, içinde bulundukları kurumu tanımak için çok güzel bir fırsat olduğunu belirtti. Hisarcıklıoğlu yaptığı konuşmada meclis üyelerinin bu görevlerde illerinde ilçelerinde bilen kişiler olması gerektiğine vurgu yaparak, bu eğitim seminerlerini başta TOBB’un faaliyetleri olmak üzere çeşitli konularda bilgilendirmek için yaptıklarını kaydetti. Dört yıl boyunca görev yapacak meclis üyelerinin bölgelerinde kendi sektörlerinin temsilcileri olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, asıl görevlerinin üyelerin sorunlarını, dertlerini ve beklentilerini icra makamlarına aktarmak olduğunun altını çizdi. Ticarette en önemli konunun itibar olduğunu söyleyen TOBB Başkanı, “İnsanlara tam da faydalı olacak yerdesiniz. İlinize, ilçenize katkı vermek istiyorsanız bulunduğunuz makamlar müthiş bir fırsat. Unutmayın insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” dedi.

"Türkiye’yi zenginleştiren özel sektör"

Meclis üyeliğinin anlamı ve yükümlülüklerine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Bu görevler başkasının derdiyle dertlenme görevleridir. Biliyoruz ki Türkiye’yi zenginleştiren özel sektördür. O nedenle özel sektörün sorunlarını, isteklerini aktarma konusunda bize düşen görevler var” diye konuştu.

Murzioğlu teşekkür etti

Seminerin çok faydalı geçtiğini belirten Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Güncel, ekonomik konular ve kişisel gelişim alanında bizlere katkı sağlayan bir seminerdi. Seçildiğimiz kurumu daha iyi tanımamız ve görevimizin üyelerimizin hak, hukuk ve menfaatinin korumak olduğunun hatırlatıldığı bir etkinlikti. Bizleri misafir eden ve çeşitli konularda kapsamlı bir şekilde bilgilendiren Birlik Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve seminerlerin düzenlenmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.